HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Dr. Kemal KURUOĞLU  Biorezonans ve Akupunktur Uzmanı

 

 

Merhaba

 

Hastalıklar çoğu zaman vücudun kendi kendini yenileme ve düzenleme yetersizlikleri sonucu ortaya çıkmaktadır. Gerçekte insan vücudu mükemmel bir uyum, adaptasyon ve onarım mekanizmasına sahiptir ancak günümüz koşullarında artık vücut kendini yenileme ve onarma kapasitesinin çok üstünde bir yükle karşılaşmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte hızla yayılan ve aşırı dozda maruz kaldığımız elektromanyetik alanlar, aşırı miktarda kullanılan gıda katkı maddeleri, kontrolsüz ilaç kullanımı, hava kirliliği, çevremizi saran kimyasallar ve yoğun stres vücudun taşıyabileceğinden çok daha fazla bir yük getirmektedir.

 

Yaşam boyunca geçirilmiş hastalıklar, ameliyatlar, yaralanmalar, diş tedavileri de vücutta bazı değişikliklere sebep olabilir. Bu değişiklikler subjektiftir ve çoğu zaman fark edilemez ve vücut bunların üstesinden gelir ve iyileştirir. Ancak bazı durumlarda bu etki kronik olarak uzarsa, zamanında yeterli tedavi yapılamazsa veya yukarıda sayılan etkiler yoğunsa aşikar bir takım şikayetler ve hastalıklar ortaya çıkar.

 

Biorezonans tamamen bilimsel temellere dayanan modern bir regülasyon tedavisidir. Vücudu zararlı etkilerden arındırıp kendini onarma kapasitesini arttırarak hastalıkların kolay ve yan etkisiz bir şekilde tedavisini sağlar. Maalesef ülkemizde yeterli denetim mekanizmaları olmadığı için biorezonans adı kullanılarak basit cihazlarla ilgisiz uygulamalar yapılmaktadır. Bu yöntemde başarının iki önemli bileşeni vardır. Kullanılan cihaz teknolojik olarak her türlü frekans ayrımını yapabilecek kapasitede olmalı ve mutlaka bu konuda yeterli eğitimi ve tecrübesi olan bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

 

Akupunktur ise geleneksel tedaviler arasında en çok bilinen ve günümüze kadar hala uygulanmaya devam eden çok önemli bir tedavi yöntemidir. Vücudun içinde var olan enerjinin kanallarda sağlıklı bir biçimde dolaşmasını sağlayarak sağlıklı bir vücut hedefler. Tedavi yaklaşımında hastalıkların organsal nedenleri dışında duygusal ve zihinsel nedenleri de tedavide göz önüne alınır.

 

Psikokinezyoloji önemi yeniden keşfedilen eski bir yöntemdir. Hem psikolojik, hem fiziksel rahatsızlıkları kaynağı bilinçaltı olabilir. Bazen bilinçaltında kaydedilmiş basit bir iç çatışma çok ciddi fiziksel rahatsızlıkları tetikleyebilir. Psikokinezyoloji kolay kas testleriyle bu etkenleri aramayı ve çözmeyi amaçlar.

 

Matrix inform diğerlerine göre yeni, kuantum fiziği kanunlarını esas alan modern, ama çok eski doğal tıp prensipleriyle de uyumlu bir yöntemdir. Kişinin enerji alanında bir dönüşüm ve düzenleme sağlanarak her türlü problemin düzeltilmesinde kullanılabilir. Tecrübeli bir hekim tarafından uygulandığında olağanüstü sonuçlar verebilir.

 

Bu yöntemler tek başına ya da kombine olarak kullanılabilir. Hatta hastanın ve hastalığın durumuna göre diğer yöntemler de kombinasyona eklenebilir. Bunlar arasında fitoterapi, aile dizimi, cupping, hacamat, moxaterapi, homeopati sayılabilir.