Detay

TEDAVİLER
ASTIM

Astım hava yollarının kronik bir hastalığıdır. Soluduğumuz havayı akciğerlerin alveollerine götüren hava yollarında yani bronşlarda enflamasyon, yani mikrobik olmayan iltihap vardır. Bu süreçte bronşlarda aşırı duyarlılık ve bunun sonucu olarak mukus artışı ve kasılmalar olur. Bronşlar daraldığı için nefes alıp vermek zorlaşır.

 

Astımda en önemli etken alerjidir. Kişi alerjene maruz kaldıkça astım krizi yaşar. Bir süre sonra bronşlar o kadar hassaslaşır ki, normalde tepki vermemesi gereken tetikleyicilerle (sigara dumanı, kirli hava, kokular )aniden hava yolları daralır ve öksürükten ağır nefes darlığına kadar şikayetler ortaya çıkar.

 

Astım çocuklarda alerjilerle birlikte en sık görülen hastalıklardan biridir. Sanılanın aksine tedavi edilebilir bir hastalıktır. Astımın kalıcı çözümü için alerjileri ortadan kaldırmak önceliklidir. Hafif vakalarda sadece alerjileri tedavi etmekle astım düzelir. Daha ileri vakalarda ise ek olarak aşırı hassaslaşmış mukozayı da tedavi etmek gerekir. Bütün bunlar biorezonans yöntemiyle başarılı bir şekilde yapılabilir. Tabii ki tedavide hekimin bilgi ve tecrübesi ile kullanılan biorezonans cihazının yeterliliği önemlidir.