Detay

TEDAVİLER
SİGARA BIRAKTIRMA

SİGARANIN ZARARLARI

Artık sigaranın zararlı olduğunu bilmeyen kalmadı. Dünyada her yıl milyonlarca insan sigara yüzünden ölmektedir. Yakılan her sigarayla kendinize ve yakınlarınıza ne zararlar verdiğinizi hiç düşündünüzmü?
 
Sigara sadece nikotinden ibaret değil, içinde formaldehit, siyanür, amonyak, karbon monoksit, naftalin, kadmiyum, aseton gibi yaklaşık 4000 farklı zehirli madde barındıran bir karışımdır. Bunların büyük bölümü kanserojendir. Akciğer kanseri, mesane kanseri, pankreas kanseri, rahim kanseri, dudak kanseri sigaranın yol açtığı kanserlerden bazılarıdır. Bunun dışında sigara beyin damarlarını daraltıp felçlere yol açabilir. Kalp krizi, astım, kronik öksürük, amfizem, ülser, böbrek hastalıkları ve iktidarsızlık sigara içenlerde sık rastlanan hastalıklardır. Sigara içenler kadar sigara dumanına maruz kalanlar da aynı risk altındadır. Özellikle çocuklar çok daha hassastır.
 
Tüm bunlara rağmen sigarayı bıraktığınız anda vücut kendini tamir etmeye başlar. On yıl içinde sigaranın etkileri tamamen ortadan kalkar. Ancak sigarayı bırakmak için kanser yada kalp hastası olmayı beklerseniz vücudun kendini yenilemek için pek fazla vakti olmayacaktır. Kendiniz ve sevdikleriniz için bırakmaya hazırmısınız? Sigara bağımlılığının hem fiziksel-organik hem psikolojik bağımlılık olması nedeniyle tek başına iradeyle bırakma denemeleri çoğu zaman başarısız olur. Etkinliği yüksek ve yan etki riski olmayan biorezonans, akupunktur ve psikokinezyoloji yöntemleri uygulanabilir.

 

BIOREZONANS :
Biorezonans kısaca vücudumuzdaki hücre, doku ve organların yaydığı elektromanyetik frekansları tespit etme, bunları sağlıklı ve hastalık yapıcı olarak ayırma ve modifiye ederek vücuda geri verme esasına dayanan bir sistemdir. Biorezonans ile cam, ahşap ve plastik hariç tüm maddelerin elektromanyetik frekans kalıplarını elde etme olanağı vardır. Sigara bırakma seansında sigaranın frekans kalıbı elde edilerek terapide kullanılır. Tüm bu işlemler kuantum fiziğinden yararlanan, bilgisayar destekli Bicom Biorezonans cihazı ile yapılır. Genellikle tek seanslık uygulama yeterli olmakla birlikte bünyesel farklılıklardan dolayı nadiren ikinci seans gerekebilir. Seans sonrasında vücut sigarayı yabancı madde gibi algılamaya başlar ve sigaraya karşı bir nevi tokluk ve ilgisizlik oluşur.

 

AKUPUNKTUR :
Akupunkturla sigara bırakma konusunda pek çok araştırma yapılmış ve etkinliği net olarak gösterilmiştir. Akupunktur sigara içenlerde bozulmuş olan endorfin salgısını düzene sokar ve kişinin kendisini daha rahat ve huzurlu hissetmesini sağlar. Sigara bırakıldığında ortaya çıkan yoksunluk belirtileri akupunktur sayesinde ortadan kalkar. Sigara bırakmak için kişinin durumuna göre birle beş seans arası

 

PSİKOKİNEZYOLOJİ:
Psikolojik bağımlılığın ön planda olduğu durumlarda bilinçaltını desteklemek ve sigarayla ilgili şartlanmayı ortadan kaldırmak gerekebilir. Bunun için çok etkili bir yöntem olan psikokinezyoloji kullanılır. Önce kinezyolojik testlerle negatif şartlanmalar tespit edilir ve bu şartlanmaları aşmak için olumlama çalışması yapılır.